Gündem

13. Cuma Kutlu Olsun

Kısaca 13. Cuma bizlere ne anımsatıyor haydi inceleyelim;

5) İsa’nın son yemeği

İsa mesihin son yemeğinde masada bulunan 13 havari olduğu biliniyor, hatta 13. havarinin İsa’yı ispiyonlayarak ölmesine sebebiyet vermesinden kaynaklı olarak 13. Cuma Hristiyanlar arasında pek hoş karşılanmaz.

4) İskandinav Mitolojisi
Valhalla’da verilen tanrılar yemeğine çağırılmayan buz devrelerinden Loki zorla katılıyor ve  masada 13. oluyor. Daha sonra Odin’i öldürmesi vs. vs. gibi hikayeler var bildiğiniz üzere.

3) Cadıların Uğurlu Sayısı
Elbette bir şey cadıların uğurlu sayısıysa kötüdür. Kaka, ee.. Frigga isimli İskandinav tanrıçasının Cuma günü gidip bir dağa çıkıp Cadı olarak döndüğünde 13 cadıyla beraber çılgın takılıyorlar. Her Cuma beraber toplanıyorlar bu 13 cadı. Bu sebeple 13. Cuma süper uğursuz kabul ediliyor.

2) Tapınak Şövalyelerinin Yakılması
12 yıl boyunca zenginliklerinin en dibini yaşayan Tapınak Şövalyeleri, Hristiyan hacılara eşlik ederken parayı bulup, şimdi bunları nereye saklasak diye düşünürken, Fransa Kralı Philip şövalyelerin tutuklanıp yakılma emrini veriyor. Bu da hangi tarih: 13 Ekim 1307 Cuma günü.

1) Jason Film Serisi
Amerikalı dangalak 6 ergensiniz, ne hikmetse yazın ıssız bir ormanda “herkesin s*ktir ettiği” bir yerde göl kenarında kamp yapıyorsunuz. Sonra karşınıza çıkan her b*ku bilen yaşlı bir adam çıkıp “Oraya giden kimse geri dönmedi” diyor. Yanınızdaki über şımarık kızlar, hadi ordan yaşlı “kadınsızlıktan” delirmişsin sen yorumu yapıyorlar. Her şey süper gidip, ergenler zevkü sefa içinde takılırken “Jason” abimiz gelip alayını biçiyor.

 

Kısacası sevgili dostlar 13. Cuma günün özeti böyle. Başka bir manyak listede görüşmek üzere diyelim.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top