İncelemeler

6 Sezonda Game Of Thrones’dan Neler Öğrendik?

6 Sezonda Game Of Thrones’dan Neler Öğrendik? elbette çok troll bir başlık olduğu kadar eğleneceğiniz bir başlıkta olacak. Buyurun tek tek inceleyelim;

  • Bu Hayatta Babana Bile Güvenmeyeceksin

maxresdefault (3)

Game of Thrones’da herkesin başına gelen hep babasından. Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Theon Greyjoy, Jon Snow (Babası Targaryen olmasa rahat rahat büyüyecek) hepsi ne çektiyse hep babasından çekti. Eh Stark hanesinin lanetinin de komple Edd’den geldiğini düşünecek olursak… Walder Frey’ın oğlanlara ne olduğunu da bu sezon unutmayın.

  • İnsanın Eksiklikleri Onları Güçlendirir

tyrion-lannister-1920

Aslında aldığımız en başarılı mesajlardan birisi bu. Tyrion Lannister, Brandon Stark  ve Samwell Tarly’nin zekası su götürmeyecek bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Tyrion Lannister’ın her şeye rağmen her zaman kendini bir şekilde kurtarıyor olması ve kazandığı başarılar bir insanın istediğinde neleri yapabileceğinin en büyük kanıtı.

  • Asla Vazgeçme

Daenerys-Targaryen-GIFs

Daenerys Targaryen’in mücadelesi, Jon Snow’un her zaman bildiklerinin peşinden koşması Cersei Lannister’ın kendini kurtarmak için hırsı buna en büyük örnek.

  • Kardeş Sevgisi

maxresdefault

Jaime Lannister ve Tyrion arasındaki bağ, Snow Kardeşler, Greyjoy kardeşler buna örnek olarak verilebilir.

  • Aile Her Zaman Daha Önemlidir

tywin-lannister-1920

Her ne kadar birçoğumuz nefret etsek de Tywin Lannister kendi hırsları olduğu kadar ailesi için çok büyük fedakarlıklar yapıyor. Keza karısıyla arasını bozmak ve hanesinin içine huzursuzluk sokmak namına kardeşinin oğlunu herkes almaz.

 

Aslında daha birçok örnek verebiliriz. İyi yada kötü Game of Thrones her zaman açık sahneleriyle erotik bir dizi olarak eleştirildi. Ancak iyi yönlerini görmek bizim elimizde.

Sizde gördüklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top