Listeler

90’ların Yabancı Dizileri

Elbette en sevilen dizileri sizler için sıraladık. Oldukça başarılı ve eğlenceli yapımlar olduğunu hatta bir kısmının 2000li yıllara kadar sürdüğünü unutmamak gerekli. Dizi Sinema sektörünün nereden nereye geldiğini unutmamak gerekli. En sevilen efsaneleşmiş dizileri şimdi sizler içinlisteliyoruz!

1) Cosby Ailesi
Siyahi oyuncuların komedi kokan ve zamanının neredeyse ilk sit com efektlerine sahip dizisi. Bay Cosby ile eğlenmek paha biçilmezdi o dönemde. Her aileye bir şekilde etkisini bırakmıştı. Bill Cosby’nin oldukça eğlenceli maceralarını bugün bile bir şekilde bulup izleyen var.

 

2) Alf
Yine o zamanın sevimli uzaylısı. Karizmatik, çekici, gözlüklü ve evin kedisini yemeye çalışan Alf’i kim unutabilir?
Muhtemelen dönemin yapılmış en eğlenceli bilim-kurgu komedi dizisi. Bir türlü kendi gezegenine dönememişti. Onlarca yol denemişti evlat… Sağlık olsun ne diyelim. Alf ile gülmek oldukça eğlenceliydi.

 

3) Sabrina
Türkiye uyarlaması bile çekilen, cadı dizisi. Hele ki dünyayı ele geçirmeye çalışıp “kedi” olarak yaşamak zorunda kalan Salem’i unutmamak gerekli. Halalarıyla beraber 3 cadının başından geçenleri anlatan dönemin “Twilight’ı” sayılabilir. Ergen cadılar iş başında yeyyyy!

 

2) Buffy – Angel
90ların sonunu yakalayan bu dizi, komedi miydi? aksiyon muydu? Ne olduğu pek belli değildi. IMDb’de aksiyon, drama, fantezi olarak geçen ancak bizce oldukça garip bir diziydi. Buffy sevgi demekti, aşk demekti, gerekirse bir avcının vampire aşık olması demekti. DönemdeMahzun Kırmızıgül’ün “Var ya” isimli eseri Buffy – Angel aşkını anlatır nitelikteydi.

Elbette Türkiye bu diziyi CNBC-E sayesinde tanımıştı. Şimdi Türkiye kanalı bile kapatılıyor.

 

1) Alacakaranlık Kuşağı
Bizim ülkemizde maalesef, 90’larda yayınlanmaya başlanmış olan ancak Amerika’da teeee fii tarihinde yapılmış dizi. Dönemin en sevilen korku dizisi diyebiliriz. Bugün bile izlerken bir ince tırstırmıyor değil yani. Özellikle o kapının sürekli uzay boşluğunda dönmesi hipnotize etkisi bırakıyor insan üzerinde oldukça tehlikeli uyaralım yani.

Tiri nira tiri nira tiri nira tiri nira

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top