Gündem

Amazon, Diapers.com ve Soap.com’u Kapatmaya Hazırlanıyor

Amazon’un geçtiğimiz hafta, 2011 yılında 545 milyon dolara aldığı Quidsi.com’u kapatma kararı alması, diğer oluşumlarınıda tehlikeye soktu.

Quidsi.com’a bağlı olan Yoyo.com, Casa.com, Wag.com, BeautyBard.com, Diapers.com ve Soap.com portalları ciddi bir tehlikeyle başbaşa. Kendine başına bir portal olan Quidsi.com, geçtiğimiz haftadan beri doğrudan Amazon.com‘a yönleniyor. İş ilanları, parakende web sitesi satış ilanları gibi birçok ilan barındıran sitenin değişime uğraması diğer yatırımları da sonlandıracak. 545 milyon dolarlık yatırımın 2011’den beri kar ettirmemesi, Amazon’un bu kararı almasında ana etmen olarak belirtiliyor. Bununla beraber Amazon’un, şu anda en çok kazandıran yatırımının Twitch.TV olduğu, ancak eski yatırımlarının artık ciddi zararlar doğurdu belirtiliyor. Amazon’un yakın zamanda diğer siteleri de Amazon.com’a yönlendireceği belirtiliyor. Elbette teknoloji dünyasında benzer olayların olması söz konusu ancak, 6 yıllık bir süreçte sitelerin neden sonlandırılmadığı ciddi bir soru işareti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top