Teknoloji

Android 8.0 O Özellikleri Sızdırıldı!

Bildiğiniz üzere son zamanlarda bu sızdırmalar gereğinden daha fazla olmaya başladı. Bu kervana da Android’in yeni sürümü 8.0 O katıldı. Zaten çok yakında duyurulacak olan Android 8.0 O versiyonunun sızdırılan özelliklerini haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Google, Mayıs ayında düzenleyeceği Google I/O 2017 etkinliğinde yeni Android sürümü olan Android 8.0 O’yu tanıtmayı planlıyordu. Android 8.0 Oreo olarak adlandırılması beklenen yeni sürümün bazı özellikler sızdırıldı. Android 8.0 O ile tasarımsal açıdan büyük yeniliklerin yapılacağını söyleyebiliriz.

Android Oreo ile neler değişecek?

İlk sızdırılan özellikler arasında bir tasarım var diyebiliriz. Bildirim merkezi ve bildirimlerin tasarımı bu sürümde komple değişecek. iOS’da olduğu gibi artık bildirimlerde uygulamaların simgeleri görünecek. Aynı iOS’da olduğu gibi artık uygulama simgeleri dinamik olacak. Yani takvim simgesinde şuan hangi tarihdeyseniz o gözükebilecek.

Diğer bir sızıntı ise PIP modu hakkında. PIP modu sayesinde bir uygulamayı kullanırken küçük bir yan ekranda diğer uygulamayı görüntüleyebilecek ve onu kontrol edebileceksiniz.

Android’in eski sürümlerinde en çok eleştiri tufanına maruz kalan özelliklerinden birisi şüphesiz arkaplanda çalışan uygulamalardı. Ancak yeni Android sürümü ile bu özellik tarih oluyor. Android O sürümü ile arkaplanda çalışan uygulamaların çalışmaları kısıtlanabilecek. Bu sayede RAM ve batarya tasarrufu yapılabilecek.

Android O sürümünün yıl sonuna doğru son kullanıcı ile buluşması bekleniyor. Android O güncellemesini ilk etapta Google Pixel ve Google Pixel XL modelleri alacak. Daha sonra Android One kapsamındaki telefonlar bu güncelleme ile buluşacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top