Bilim

Asgardia Projesine Türklerden Yoğun İlgi

Ülke olarak oldukça ciddi ilgi gösterdiğimiz Asgardia projesinde 3. olduk. Uzayda yaşam konusunda ciddi bir atılım olan Asgardia projesi bildiğiniz üzere vatandaşlık kabullerine başlamıştı. Asgardia vatandaşlık başvurusu için dünyanın her yerinden başvurular gelirken, Türkiye’nin en çok ilgi gösteren 3. ülke olduğu açıklandı. Toplamda 100.000 kişinin Asgardia’da yaşayacağını düşünecek olursak sıralama oldukça ilginç;

  1. Çin – 124.000 başvuru
  2. ABD – 49.972 başvuru
  3. Türkiye 34.711 başvuru

Milyarlık ülkelerden gelen başvurunun sayısı düşünülünce Türkiye aslında nüfusuna nazaran çok ciddi bir başvuru sayısına sahip. Son dönemde ülke olarak ciddi gariplikler yaşarken Asgardia vatandaşlığına kaç Türk kabul edilecek bilmiyoruz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top