Bilim

Aspirinler Hepimizi Öldürüyor!

Aspirin iç kanı sulandırır gibi cümleler günümüzde artık pek hoş karşılanmıyor. Nedeni ise İngilizler tarafından yapılan araştırmalarla ortaya çıkıyor.

Aspirin içenlerin ömürleri kısalıyor ve ölüm riski artıyor. İngiltere’de yapılan araştırmalarda yılda 3 bin ve üzeri insanın sadece aspirin içtikleri için öldükleri açıklandı. Kalp krizi riskini azaltmak için verilen aspirinlerin kanı aşırı sulandırdığı ve bu sebeple ölüm riskinin arttığı söyleniyor. Hatta 70 yaş ve üzerindeki bireyler için her gün aspirin içmek oldukça tehlikeli.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top