Teknoloji

Avrupa’da Büyük İnternet Kesintisi Sürüyor

Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon firmasının internet bağlantısında ciddi problemler yaşanıyor. Deutsche Telekom’da yaşanan problemin bütün Avrupa’yı etkilemesi birçok kullanıcı için azaba dönmüş durumda.

Pazar günü başlayan ve hala devam eden sorunun ağdan kaynaklanmadığını belirten Deutsche Telekom, kullanıcıların modem resetlemesi yönünde bir yönerge yayınladı. Ancak yönergeyi her ne kadar kullanmış ve uygulamış olsalarda birçok farklı marka modem yine de internet konusunda ciddi problemler doğuruyor. İnternet’de yaşanan problemin telefon hatlarına sıçramasının ardından firma tekrar çalışmalara başladı.

Bununla beraber bağlantı kesintilerini bildirmeyen kullanıcılarla bu sayıların ciddi miktarda arttığını belirten uzmanlar, bir ihtimalin daha olduğu üzerinde duruyorlar.

Kullanıcı IP’lerinin ele geçirilmiş olma ihtimali üzerinde çalışmalar yönetmeye başladılar. Eğer ki Modem’in Mac adresi ele geçirildiyse Avrupa çapında DSL ağını şişirmeden modem’e DDOS atmak mümkün. IP adresinizi ne kadar değiştirirseniz değiştirin, MAC ID üzerinden gönderilen “ping” internete çıkışı ciddi manada zorlaştırıyor. Elbette bununla beraber birde üzerine telefon hattı bölücüsüne güç bindirmesinin ardından telefon sinyalleride sekteye uğruyor.

Konunun yukarıda yazdığımız gibi olması çok mümkün keza;

AVM, Fritz!Box gibi firewall koruması yüksek modemlerde bu problem yaşanmıyor ve kullanıcılar hala internete girebiliyor.

Küresel çapta DDOS saldırılarının arttığı bu günlerde anlayacağınız Avrupa hala internete bağlanırken problem çekiyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top