Gündem

Binlerce Dolarlık Tesla’yı, Kontrolünü Kaybetmiş Aracı Durdurmak İçin Feda Etti!

Nefesleri kesen olay Almanya’da gerçekleşti. Yoldaki korkuluklara son hız sürtünmeye başlayan Volkswagen Passat’ı fark eder Alman şoför aracın içerisine baktığında, kötü bir sürücüden çok daha fazlasına şahit oldu. Aracın şoförü, bilincini yitirmiş vaziyetteydi ve Passat kontrolsüz bir biçimde yüksek hızla ilerlemeye devam ediyordu.

41 yaşındaki kahraman adam, hemen acil servisi aramış ve birazdan yapacakları için onları bilgilendirmiş.

Aksiyon Filmlerini Andıran Anlar!

70.000 $’dan fazla değere sahip olan aracını feda eden eden ve çok daha önemlisi kendi canını riske eden adam, kontrolünü kaybetmiş Passat’ın önüne geçip, Tesla’nın arka tamponunu yaslayarak yavaş yavaş fren yaptı. İki aracı da kazaya sebep olmadan durdurmasının ardından sağlık görevlileri olay yerine kısa sürede vardı.

Alman haber sitesinin söylediğine göre 47 yaşındaki Passat’ın sürücüsü olay sırasında kalp krizi geçiriyormuş. Binlerce dolarlık aracını ve kendi canını riske eden Tesla sürücüsü, olası büyük bir kazayı önleyerek belki de onlarca kişinin daha canını kurtardı.

Elon Musk: Tesla’nın bütün masrafları bizden.

Olaydan büyük ölçüde etkilenen Tesla şirketi başkanı ve CEO’su Elon Musk twitter’dan müjdeli haberi verdi.

“Kendi aracının hasar alması için fedada bulunup, sürücüsü bilincini yitirmiş vaziyette olan aracı güvenli bir şekilde durduran Tesla sahibini tebrik ediyorum.”

“Takdir amaçlı olarak Tesla, aracın bütün masraflarını hızlı bir şekilde ücretsiz karşılayacaktır.”

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top