Bilim

Boeing: “Mars Yolcusu Kalmasın!”

Bilim-kurgu filmlerinin vazgeçilmez konularından bir tanesidir Mars. Kimi zaman Marslılar geldi işgal ettiler bizi, kimi zaman da biz gittik Marslılar ile kapıştık. Kimi zaman da gidip kolonileştirmeye çalıştık.

Artık bilim-kurgu olmaktan çıktı. Mars’a yolculuk için aylardır eğitim ve testlere tabii tutulan astronotlar var. SpaceX projesi ile bu konuda en iddialı olan isimlerden biri Elon Musk. Dünyaca ünlü uçak ve uzay teknolojileri şirketi Boeing de bunun arkasında kalmadı.

Boeing CEO’su Denniz Muilengburg’un belirttğine göre, Mars’a ilk adım atacak insanların Boeing roketleriyle gezegene inecek. Muilengbur, böyle büyük bir iddiayı da Musk’ın Mars’ı kolonileştirme açıklamasının tam 1 hafta ardından dile getirdi. Musk’ın hedefine göre 2024’te başlayacak olan yolculuk ile ilk insan 2025 yılında Mars’a ulaşacak. Boeing ise Musk’ı fazla iyimser görmüş ki, 2030’lu yıllarda tamamlanması düşünülen bir proje üzerinde çalışıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top