Manset

Dolandırıcılar Razer Markasını Hedef Aldı.

Dünyaca ünlü oyuncu donanımlarıyla tanınan Razer bugün siber saldırılar ile ilgili bir açıklama yaptı. dolandırıcıların dünyaca ünlü bir çok yayıncıya ve youtube içerik üreticilerine sahte sponsorluk mailleri atarak onları kendi tuzaklarına çekmeye çalıştıklarını açıkladı.

Razer’dan gelmiş gibi görünen sahte maillerdeki linklere asla tıklanmaması gerektiğini belirtti. Tıklanması durumun da maildeki malware programı devreye girerek kullanıcının bilgisayarındaki bütün kişisel bilgilerin çalınmasına sebep oluyor.

Aşağıdan dolandırıcıların göndermiş olduğu sahte maili inceleyebilirsiniz.

Gelen e-postanın dolandırıcılık amaçlı olduğunu şu göstergelerden anlayabilirsiniz: Mesaj, bir Gmail hesabından geliyor; Razer’dan gelen resmi e-postaların uzantısı ise RazerZone.com. Razer e-postada yanlış yazılmış (Razorzonesponsorship). E-posta metninde, benzer dolandırıcılık mesajlarında görülen dilbilgisi hataları bulunuyor.

Razer’ın konuyla ilgili son açıklaması şu şekilde: “Razer markası ve takipçilerimiz, kötü amaçlı yazılımların yayılması için kullanılıyor. Bu e-posta mesajını alan herkesin tehlikenin farkında olmasını istiyoruz. Razer sponsorluk tekliflerini hiçbir zaman e-posta yoluyla iletmez. İlgilenen yayıncılar Razer ile https://www.razerzone.com/supported-streamer adresine kayıt olarak iletişime geçebilirler.

Türkiye’de sahte mail alan yayıncılar var ise sakın o mailleri açmasınlar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top