Bilim

Dünya Tarihinin İlk Uzay Ülkesi Kuruluyor: Asgardia

İskandinav mitolojisinden etkilenerek oluşturulan proje Paris’te tanıtıldı. Odin’in Asgard’ından esinlenilerek yaratılan Asgardia projesi, dünya yörüngesinde dönecek ve 100.000 kişiye yaşam imkanı sunacak. Bağımsız bir ülke olarak anılacak Asgardia’nın kendi yasaları ve yaşamı olabilecek. Elbette vatandaşlık talebinde bulunabilirsiniz.

Bilim insanları tarafından Paris’te düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan proje oldukça fantastik gibi dursa da aslında Star Wars evreninde Death Star’da yaşamaktan bir farkı yok. Meteor, uzay çöpü, uzaylı saldırıları gibi diğer tehditlerden dünyayı koruma amacıyla başlatılan proje 18 ay içerisinde uzaya fırlatılacak bir uyduyla beraber başlayacak.

Asgardia’nın vatandaşlık başvuruları başlamasıyla beraber, ISS (Uluslararası Uzay İstasyonu) gibi çalışmasının yanında Amerika, Rusya gibi süper ülkelerden olma hedefi taşıyor. Elbette proje nasıl ilerleyecek ciddi bir merak konusu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top