Bilim

Dünya’nın İlk Uzay Üssü 7.000 Yıl Önce Yapılmış!

Irak Ulaştırma Nakanı Kazem Finjan’ın açıklamasına göre Dünya’nın ilk uzay üssünü Sümerler uzaylılar ile beraber inşa etmiş. Bir basın konferansında belirttiğine göre, milattan önce 5.000’de El Naciria bölgesinde inşa edilmiş. Üstelik bu üs, Nibiru gezegenini (diğer adıyla X gezegeni) keşfetmek amacıyla kurulmuş.

Şimdi Irak’ın güney bölgesi olan Mezopotamya’da, medeniyetlerin ilk adımlarının atıldığını biliyoruz. Görünen o ki Finjan’a göre aynı zamanda uzay keşfinin de ilk adımları burada atılmış. Hatta 1933 resmi olarak yılında keşfedilmiş cüce gezegen Pluton için de, ilk keşifler bu bölge sayesinde olmuş.

Basının toplanmasının sebebi aslında Dhi Qar’daki yeni hava limanı hakkında bilgi edinmekti. Fakat The New Arab haber sitesine göre, Finjan: “Dünya’nın ilk havalimanı 7.000 yıl önce, Sümerler tarafından Irak’ta yapıldı.” demiş.

Finjan yaptığı açıklamayı Ancient Aliens (Tarihi Uzaylılar) mitini yaşatmak için midir yaptı bilmiyoruz. Lakin bu miti desteklemekte yalnız değil. Yine aynı isimle (Ancient Aliens) belgesel serisi bile yapılmıştı.

iraqi-aliens-717451

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top