Gündem

Gabe Newell’dan Donald Trump’ın Müslüman Yasağına Tepki

Donald Trump’ın seçim öncesi görüşlerini az çok biliyorsunuzdur.Müslümanlara karşı olan sabit fikirliliği geçen günlerde tekrardan gündeme geldi.Nedeni ise Müslüman olan 7 ülkeye konulan vize yasağı.Bu konuda bir çok insan mağdur durumda bırakıldı ve halk buna tepkili.Halktan belirli bir kesim ise Müslümanlara çeşitli anlamlarda destek olmaya çalışıyor.Tepkiler çığ gibi büyümekte.

Bu tepkilerden biri de Valve’in kurucusu olan Gabe Newell’dan geldi.Valve büyük bir kuruluş ve içerisinde çalışan Müslüman personeller olması da çok doğal.Yaptığı basın açıklamasında bu konuya değinen Gabe Newell ”Valve altında çalışan Müslüman personellerimiz herhangi bir Amerikalı kadar ülkeye katkısı olduğunu aynı onlar gibi yaşadığını belirtmek isterim ve konulan bu yasak ile ailelerini görmeye giden çalışanlar için büyük bir problem” dedi.

Ayrıca bu yasak düzenlenecek olan Dota 2 turnuvasına katılacak oyuncular için de büyük bir sorun oluşturacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top