Beyazperde

Game of Thrones 7.Sezon Teorisi

Şu ana kadar okuduğunuz bütün teorileri unutun, Game of Thrones 7.Sezon teorisi çığır açacak gibi.

Bildiğiniz üzere 1.sezondan bu yana mantıklı bir şekilde düşününce ve kitapları okuyunca olabilecek şeyler oldukça sınırsız görünüyor.

Aslına bakarsanız teorinin tabanı Lannister hanesine dayalı. Başlayalım Lannister hanesinden;

  • Jaime Lannister‘in, kitapta Cersei’ye duyduğu kinden ve nefretten hepiniz haberdarsınızdır. Cersei’nin kraliyet içerisinde herkesle beraber olmasından dolayı soğuduğunu hepiniz biliyorsunuz. Aynı zamanda kendisi “ONURLU” bir asker. Kral Aerys, eğer ki çılgın ateşi kullanıp bütün şehri yakmayacak olsaydı sonuna kadar yanında olurdu. Yine en büyük zaaflarından bir tanesi kardeşi Tyrion Lannister. Şimdi gelelim Teoriye;

Jaime-Lannister-first-season

7.Sezonda son oğlunu kaybeden Jaime Lannister kaleye geldiğinde, ikiz kardeşi Cersei’nin çılgın ateşi kullanıp şehir halkını katlettiğini biliyor. Hem oğlunu kaybetmek hemde Cersei’inin onurunu bozmasına sebep olan çılgın ateşin kullanılması kendisini derinden etkilemiş olacak, dizi finalinde bakışlarıyla Cersei’ye çektirdiği acıyı gördük.

Kral Katili olarak bilinen Jaime Lannister muhtemelen Daenerys Targaryen şehre saldırdığında, Cersei kardeşinin ve Dany’nin kafasını Jaime’den isteyecek. Elbette tarih kendini tekrar edecek ve Cersei yine çılgın ateşi kullanmaya kalkacak. Bunun sonucunda Jaime Targaryen’lerden aldığı tahtı Cersei’yi öldürerek Targaryen’lere vermiş olacak ve Kraliçe Daenerys Targaryen tarafından onuru geri verilecek. Aynı zamanda kendisi bir anda Azor Ahai olarak ortaya çıkabilir.

  • Aegon Targaryen hikayesi. Aegon Targaryen’in hala yaşadığını kitabı takip edenler elbette biliyorlardır. Tyrion Lannister’ın kimseye bahsetmediği hikaye ve Tywin Lannister’ın öldüremediği çocuk olarak bilinen Aegon Targaryen‘in 10.000 kişilik bir ordusu bulunuyor.

aegon-targaryen_661021

Yapımcıların Targaryen’lerin popülerliğini 7.sezonda kullanmak isteyeceklerdir. Stannis ile bitmeye yakın Baratheon soyu aslına bakarsanız Jon Snow ile devam etmesi planlanmıştı ki muhtemelen söz konusu bir Jon & Daenerys aşkına daha sıcak baktılar. Kitap serilerinin bitmesinin ardından George R. R. Martin diziye göre kitap yazmaya karar verdi. Hikayenin normal işleyişi Baratheon soyundan gelen Jon’un Daenerys ile evlenip kocaman bir barış oluşturması söz konusu olacakken, senaryonun Jon’un Targaryen olmasından yana esince hikayeye Aegon’un katılması söz konusu oldu. Bildiğiniz üzere 3 ejderha var. Bunlardan bir tanesi mutlak suretle Daenerys Targaryen’e ait. Diğer iki ejderhanın sahibi ise Aegon ve Jon olacak ve Ejderha Kayası Savaşı tekrar edecek. 3 Targaryen sadece ejderha kullanarak Ejderha Kayasını alacaklar. Elbete Daenerys gidip kardeşi Aegon Targaryen’i Tyrion Lannister sayesinde bulacak.

  • Kuzeyin Savaşa Dahil Olması… Kuzey’in son bölümde Lannister hanesini tanımamasını hepimiz biliyoruz. Bütün Kuzey tek kral olarak Jon Snow’u tanıdıklarını anlatmışlardı. Kuzey’in daha önce bağımlılığı Targaryen’lereydi . Daha ciddi bir savaşın habercisi olduğunu bilen Jon Snow, Gece Nöbeti’ne ağırlık vermek isteyecektir. Böylelikle Yabaniler de bir kale sahibi olup kendilerine ait olmayan bir savaşa girmek istemeyecekler! Ancak Tyrion Lannister ve Jon Snow arasındaki dostluğu hepimiz biliyoruz, bunun yanında Ejderhaların ateşi, Ak Gezenlerin bir numaralı düşmanı.

jon-snow

Daenerys Targaryen Jon Snow ile tanışmasının ardından, kendisine Demir Tahtı almasına yardım etmesi karşılığında Ejderha Desteği ile Kuzey’i Ak Gezenlere karşı savunma sözü verecektir. Bu sırada Brandon’un, önce Sansa Stark’a ardından Jon Snow’a her şeyi yumurtlamasıyla beraber Jon aslında yarı Stark – yarı Targaryen olduğunu öğrenecektir. Daenerys ile birlikte Demir Tahtı alacak ve ardından Kuzey’e Ak Gezenlerle savaşmaya yönlenecekler.

  • Little Finger’ın Ölümü ve Vadi’nin Kuzey’e kalması

Book_of_the_Stranger_05

Little Finger’ın Ramsay Balton’a Sansa Stark’ı satmasını öğrenen Arya, Little Finger’ı öldürecektir yada direk Sansa Stark’ın kendisi öldürecektir. Arryn Hanesi‘nin Kuzeyle birlikte hareket edip Demir Tahta yürümesi ise normal karşılanacak olaylardan biri olacaktır.

7.Sezonun tüm bölümlerinin Demir Taht ile geçip ardından 8.Sezon’un tamamen White Walker savaşı olacağını unutmayın.

Bizim teorimiz böyle umarım beğenmişsinizdir.

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top