Gündem

Güney Kore, Samsung Liderinin Tutuklanmasını Onaylıyor!

Görünen o ki, Samsung’un fiili lideri hapis yatabilir.

Cuma günü (Kore zamanına göre) Güney Kore mahkemesi tarafından, Samsung Group başkanı Jay Y. Lee için tutuklama emri çıkartılmış. Sebebi ise ülke için çıkan bir politik skandal. İddalara göre Lee, Güney Kore’nin lideri Park Geun-hye için rüşvette bulunmuş. Bu suçlara ek olarak zimmete geçirme ve yalancı şahitlik de dahil.
Lee, Seul’de gözaltında alınacak kararlar için bekliyor. Gözaltında tutuklu kalmasının sebebi ise daha önce belirttiğim gibi çıkartılan tutuklama emri. Bloomberg’in haberine göre yargılama kararının ise 18 aya kadar sürebileceği belirtiliyor. Mahkeme sözcüsünün dile getirdiği üzere: “Şüphelinin delilleri yok etme veya kaçma gibi bir ihtimali olması üzerine, tutuklama kararı uygun görüldü.”

Gelişmeler için takipte kalın.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top