Teknoloji

Huawei Isınmaya Karşı Dayanıklı Batarya Üretiyor

Huawei’nin son dönemde patlayan bataryalara karşı, ısınmaya dayanıklı batarya üretimine hazırlandığı doğrulandı.

iPhone ve Samsung bataryalarının patlamasının ardından, Huawei yeni telefonlarında yeni bir teknoloji kullanacak. Huawei ısınmanın önüne geçmek için Lityum-iyon pil teknolojisi kullanarak ısınmaya dayanıklı batarya üretmeyi planlıyor.

Aslında bugüne kadar patlayan tüm bataryalarının temel sorunu ısı problemiydi. Yani telefonunuzun ısınması bataryanın infilak etmesine sebep veriyordu. Huawei’nin bu adımı bataryaların ısınma problemini ortadan kaldırıp, kullanıcı sağlığını tehlikeye atmayacak bir teknoloji sunmak oldu.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top