Teknoloji

Instagram’da Ekran Görüntüsü Almak Artık Zorlaşıyor

Snapchat’in ekran görüntüsünü alanları ifşa etmesinin ardından bir yenilikte Instagram için geldi. Dünyanın en popüler fotoğraf uygulaması olan Instagram kullanıcılarının gizliliğine ne kadar önem verdiğini kanıtlamış oldu.

Instagram’da daha önce telefonlarla Screen Shot alınması durumunda kullanıcılar istenmeyen olaylar yaşayabiliyorlardı. Bununla beraber Instagram mesajları kısmında birbirlerine özel görüntüler gönderen kullanıcıların başına son dönemlerde gelen taciz vakalarının artması sonucunda Instagram artık mesajlar ekranında Screen Shot yani ekran görüntüsü kaydedenleri mesaj sahibine bildiriyor.

Instagram’ın bu yeni uygulamasıyla beraber Instagram mesajlarından taciz, tehdit ve şantajı engellemeyi düşündüğü ön görülüyor. Snapchat’inde benzer bir uygulamayı yine benzer sebeplerle getirdiğini biliyoruz.

Son zamanlarda bu tarz uygulamaların insan hayatını ne denli etkilediğine bakılınca firmaların gizlilik konusunda daha özenli çalışması çok normal.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top