İncelemeler

Jon Snow’un Azor Ahai Olduğunun 6. Sezondaki Kanıtları

Efsaneye göre dünyanın karanlığa gömüldüğü sıralarda ışık getirecek olan kişi 30 gün 30 gece kutsal ateşle bir kılıç dövdü. Karısını yanına çağırdı, göğsüne kılıcı saplaması gerektiğini söyledi. Sonrasında karısının kanıyna bulanan kılıç “Lightbringer” yani ışık getiren yaratıldı. Bu sayede akgezenleri yendiler.

Kehanete göre sıradaki Azor Ahai Prens Aerys ve Prenses Rhaella’nın soyundan olacak.

Çoğu kişinin tahminlerinden en güçlüsü Daenerys Targaryen; çünkü Dany, kehanetteki kişilerin öz kızı. Bizim tahminimiz ise Jon Snow. Vaad edilen Prens Jon Snow olmalı; çünkü Aerys ve Rhaella’nın soyundan olacak diyen kehanete göre ve hepimizin artık Jon Snow’un babasının Dany’nin abisi Rhaegar Targaryen olduğunu biliyoruz. Yani Jon, vaad edilmiş soydan geldiği için Azor Ahai olabilir. 5 sezondur bir çok kanıt görsek de bu sezonda çok güçlü 2 kanıtımız var!

1) Jon Snow’un öldükten sonra tekrar dirilmesi. Eğer vaad edilmiş kişi olmasaydı başka hiçbir esprisi kalmazdı. Bu sahnelerden sonra Jon’un Neşe Kalesi’nde doğduğunu ve snow olmak yerine resmen Stark-Targaryen kanı taşıdığını gördük.

giphy

2) Neşe Kalesi sahnelerinde Ned Stark’ın gençliğinin Lyanna Stark’ın yanına gittiğinde yatağın yanına Arthur Dayne’in sahip olduğu Şafağın Kılıcı’nı bırakması. Efsanelerde Şafağın Kılıcı “Vaad edilmiş kılıç” olarak geçer. Burada bize “Vaad edilmiş Prens yani Azor Ahai” bu yeni doğmuş bebek Jon Snow’dur diyor senaristler.

d6lYKrnKXtiUHcvY-636029031184150918

Yine dayınızın tahminlerine göre gelecek sezonlarda Daenerys ve Jon evlenip tüm Westeros’u bir araya getirecek.(Dany, Jon’un halası aslkdaskd ama Targaryenlerde zaten akraba evliliği mevcut) Geriye son sezonda ak gezenlerle savaşmak kalacak. Eğer olay tam olarak efsaneye göre devam edecek olursa Jon Snow kılıcını Daenerys’in göğsüne saplayıp Lightbringer’ı uyandıracak. Öyle bir sahne olacak ki sonucunda senaristler hepimizi hüngür hüngür ağlatacak

Yaklaşık 13 bölüme kim ak kim kara hepimiz göreceğiz. Eyyorlamamız bu kadar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top