Listeler

Korku Filmleri Neden Korkutmaz?

Korku filmleri hayatımızda büyük bir yer ediniyor. Özellikle liseli ergenlerin “Aşkım gel bizde korku filmi izleyelim” klişesinin ardında yatan, Hollywood‘a deli gibi para kazandıran ve sektörün ağzınıza yüzüne eden bu yapımlar artık neden para kazandırmıyorlar?

Klişeleşme!
Korku filmlerinin artık kesinlikle klişeleştiği gerçekliği ile karşı karşıyayız. Özellikle filmlerde yer alan öğeler öyle bir hale gelmiş durumda ki, Sinema’ya gidip ne para vericem la bebe! diyebilirsiniz. Katilin her seferinde kim olduğu bu kadar belli olur mu lan? Birde her film birbirini tekrar ediyor, manyak mısınız olum? Konu mu kalmadı? Oraya giden kimse geri dönmedi?” Amerika’da bu kadar çok toplu katliam olan yer olsa, Obama “Vurun la şurayı 2 bomba neyin atın” derdi mutlaka.

 

Kötü Yan Oyuncu Seçimi!
Hollywood’da olsa, ülkemizin güzide gönül parçalayan filmlerinde başrol oynayan oyuncuların performanslarını veren oyuncuları sen tutup filme eklersen, o film tutmaz hacı. Bizim ülkede de sadece gülme amacıyla izleniyor o diziler, filmler. Sen ne yaptın be olum! Osuran, tıksıran Zombie’ mi olur?

 

Paranormal Olayların Sadece Amerika’da Oluyor Gibi Anlatılması?

Bilmem kaç milyar insanın yaşadığı “Dünya’da” tek derdi olan Amerikalılar. Olum çeksene filmi Türkiye’de, Kore’de bilmem nerede.  Korkunç ya, ruhlar, cinler, periler komple Amerika’da. Hayır şimdi sormak istiyorum! -Bizim neden bir Jason’ımız yok? Bizim neden bir Chucky’miz yok? Hoş bizde yapılınca ya hoş olmuyor yada gerçekten tam bir komedi oluyor ya neyse.


Her Filmde Ölen Şişman Adama Ne Demeli?

Fastfood’u sen çıkar, dünya da obezitenin en yüksek olduğu ülke ol, ardından “Kamu Spotu ‘ŞİŞMANSANIZ ÖLÜRSÜNÜZ’ ” de. La git! Yemezler olum burası Türkiye. Şişman adamın felsefesi bellidir yavrum. Yemek buldun ye dayak buldun kaç! felsefeli bir adamın o filmde ölmesi mümkün değil evladım.

Konu Bulamamak!
Adamlar her konuda film yapmışlar. Hatta durumu iyice abartıp “Hayalet Köpekbalığı” diye film yapmışlar. Olum manyak mısınız? Parayla tutsak tutamayız. Hayalet Köpekbalığı nedir lan? Bir grup ergenin birbiriyle takılırken, bir anda Woodoo büyüsü etkisinde mekanı basıp hepsinin totosunun yendiği film mi yapılır? Ruh hastaları!

Hollywood’dan Tepki Yok mu?
Olma mı sevgili okuyucu. Adamlar tabi onu da paraya çevirmenin yolunu bulmuşlar. Gidip kendi korku filmlerini eleştiren 12012983712987 serilik filmler yaparak ortalığı kaynatıyorlar. Elbette gerçekten komik mi? Elbette komik. Paranormal Activity bölüm 189;
Bu filmde de karımızın içine ruh giriyor, bende manyak koca olarak onu kameraya çekiyorum. Niye spastiğim ben çünkü. Türkiye’ye getirip Nas suresi okutsan bir tane ruh kalmaz meydan da ama… Amerikalıyım film çekeceğim…

Kısacası bize göre korku filmlerine gidip vereceğiniz paraya, zamana, emeğe yazık. İlla izleyeceğiz diyorsanız 90’lı yılların kaliteli yapımlarına sizleri davet ediyoruz.

Mesela Korku olmasa da “Others” güzel bir filmdi deneyin deriz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top