Bilim

NASA Mars’a İndiğini Duyurduğu Uzay Aracının Kaybolduğunu İtiraf Etti

Geçtiğimiz günlerde heyecanla beklenen Schiaparelli isimli ExoMars projesi kapsamında uzay keşif aracının indiği haberlerini görmüştük.

NASA bugün bir itirafta bulundu!

“Schiaparelli inmeden 1 dakika önce sinyal kesildi” “Akıbeti bilinmiyor”

7 yıldır Mars’a doğru yolculuk yapan uzay aracı Schiaparelli şu an kayıp. İniş sırasında parçalandı mı? Yoksa sapasağlam indi mi? Bilinmiyor.

Ancak sevindirici haber ise TGO uydusundan geldi! TGO uydusu sorunsuz bir şekilde Mars’ın yörüngesine yerleşti. Özellikle Mars atmosferindeki metan ve diğer gazları araştıracak olan TGO uydusu ileri yıllardaki Mars projeleri için hayati önem taşıyor. Aynı zamanda Schiaparelli’den sinyal alınabilirse Schiaparelli de Mars yüzeyini, atmosferini ve toz fırtınalarını araştıracak!

 

2 Comments

2 Comments

  1. Çağlar karabulut

    7 Haziran 2017 at 10:09

    sonuc mılyon dolarlar hüsran

  2. Pingback: Karşınızda NASA'nın Yeni Mars Aracı: Mars Rover Konsept...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top