Bilim

NASA’nın Yeni Mars Aracı: Mars Rover

Mars Rover Konsept

NASA, astronotlar için yapılan yeni Mars aracı olan “Mars Rover” isimli konsept aracını gösterdi. Araç bir filmden çıkıp gelmiş gibi görünüyor.

Mars Rover

Mars Rover Konsept

Mars Rover

Bu yeni aracın üzerinde güneş panelleri bulunuyor ve Mars kumlarında maksimum çekiş için tasarlanmış altı adet 50-inç, açık çerçeve jant ile donatılmış.

Mars Rover Konsept 'in içi

İçinden Bir Görüntü

Emekli astronot Jon McBride, “Yaklaşık bir yıl önce oturduk ve bu şeyin nasıl görüneceğini ve nasıl hissedeceğini düşündüğümüz parametreleri ve gereksinimleri tartıştık ve bu da geldiğimiz şey.” dedi.

Mars Rover Konsept

Filmden Çıkıp Gelmiş Gibi

“Yüksek performanslı bir makine değil. Gezici, Apollo programı sırasında ayda kullanılan araçların performansıyla karşılaştırılabilen 4-6 mph hızla çalışır.” diye belirtti McBride. 

Mars Rover Concept

Arkadan Bir Görütü

“Açıkçası hız veya çeviklik için değil” dedi. “Mars’ın ikliminden sağ kurtulmak istiyor.”

İlginizi Çekebilir: NASA Mars’a İndirdiği Aracın Kaybolduğunu İtiraf Etti

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top