Teknoloji

Note 7 Tekrar Sahalara Dönüyor

Samsung’un geçtiğimiz ay patlamalardan dolayı toplattığı telefonu Note 7 tekrar satışa çıkarılmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Note 7’nin patlama sorunlarından dolayı toplatılıp, seriyi iptal kararı alması kullanıcıları yıldırmamıştı. Telefon o kadar beğenilmiş durumda ki iade yapmayan kullanıcılar telefonu kullanmaya devam etmişlerdi.

Bununla beraber Samsung’un pil sorununun sebebi;

“İnce pil kullanacağım derken elektrotların birbirine yakın olmasından kaynaklı ısınma ve patlama sorunu” olarak değerlendirilmişti.

Son yapılan pil dizaynına göre Samsung bu konuyu halletmiş gibi duruyor. Bununla beraber sevilen telefon Note 7, 2017 Haziran’ında tekrar satışa sunulmaya hazır hale gelecek. Gelişmiş ülke kategorisinde alt sıralarda bulunan Hindistan ve Vietnam’da denenecek ürün ardından dünya çapında tekrar satışa çıkmayı bekliyor.

Samsung Note 7 telefonlardan ettiği zararı toparlamaya çalışırken pillerde yaşanan sorunların son bulması Note 7 severleri sevindirecek gibi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır.

To Top