Gündem

nVidia ile AMD Kavgası Kanlı Bitti!

Şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş bir olay; nVidia’nın mı yoksa AMD’nin mi grafik işlemcisi daha iyi diye tartışan iki Rus arkadaşın kavgası korkunç bir sona sebep oldu.

37 yaşındai Aleksander Trofimov, arkadaşının kafasını iki kez bıçakladı. Bu darbeler yüzünden Evgeny Lylin olay yerinde direk can vermiş. Katilin gözü o kadar dönmüş ki, arkadaşının cesedini 11 kez bıçaklamaya devam etmiş.

Olay Rusya’nın, Saransk yerleşkesinde gerçekleşti. Bir kaç yıl önce iş arkadaşı olan iki adam bu zamandan beri arkadaşlıklarını korumuşlar. Aleksander’ın arkadaşını bir iki içecek için davet etmesinin ardından iki adam da sarhoş olur. Hangi ekran kartı işlemcisinin soğutucusu iyidir diye başlayan kavga, arkadaşlardan birinin ölümüyle sonuçlandı.

Olay her ne kadar 1 yıl önce gerçekleşmiş olsa da, Aleksander’ın hapis cezası henüz yeni sonuçlanmış vaziyette. Aleksander olay sonucunda 9 buçuk yıl hapse mahkum edildi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top