Yazılım

Python Programlama Dili Neden Önemli

Bir programcı olarak büyük paralar kazanmayı hayal ediyorsanız, popüler programlama dilleri hakkında geniş bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Çoğu uzman, Python’un başlamak için harika bir programlama dili olduğuna katılırlar. Peki neden? Python, iki yılı aşkın bir süredir web geliştirmede bir dayanak noktası olmuştur ve bunun bir çalışma bilgisi ve aynı zamanda öğrenicilere çok çeşitli endüstriler için geçerli olan birçok temel beceriyi sağlayabilir. Bu nedenle, layık programlama müfredatında Python’un başlangıç noktası olduğu yeni başlayanlar için sürpriz olmamalı.

Yerel altyapılardan bulut tabanlı sistemlere, web sitesi oluşturma ve SQL veritabanlarıyla etkileşime geçmeye kadar Python neredeyse sınırsız uygulamalara sahiptir. Fakat geniş kapsamlı etkisine rağmen, görkemli bir şekilde temiz ve öğrenilmesi kolay olan bir programlama dilidir.

Her yerde olduğu gibi, her zaman iyi bilen geliştiriciler için yüksek bir talep vardır. Aslında, Python en çok kazanan ilk üç dil arasındadır; Python’u yüksek becerileri olan kodlayıcılar bile yoğun olarak kullanıyor. Python öğrenmenin “neden” ini bildiğinize göre, “nasıl” diye merak ediyor olabilirsiniz. Pahalı bir kolej veya bir eğitim kursuna kayıt olmak zorunda mısınız? Hayır!

 

 

Instagram Stil Filtreleri Yaparak Python Görüntü İşleme Öğrenin

Python’un Instagram ve Snapchat’ta bulunan fotoğraf düzenleme araçlarını güçlendireceğini biliyor muydunuz? Bu derste, kontrast, parlaklık ve gri tonlamayı ayarlayabilen ve daha sonra özel filtreler oluşturup uygulayabilen bir uygulamanın nasıl oluşturulacağını öğretecektir.

 

 

 

Python ile Üstün Veri Görselleştirme

Bu derste, çubuk grafikler, çizgi grafikleri, Titreme çizimleri, 3D çizgiler ve diğer etkileyici veri görselleştirme teknikleri keşfetmek için Python kullanacaksınız.

Komple Python Programlama Ön yükleme Kampı: Başlangıç ​​ile İleri Düzey

Döngüler, while döngüleri ve platformu tanımaya çalışırken karşılaşacağınız çeşitli ifadeler için operatörler de dahil olmak üzere pratik ve temel Python konularını keşfedin.


70+ egzersizi ile Python öğrenin

Değişkenler, dizeler, listeler ve diğerlerinin Python kavramlarını bilmek zorunda olduğunuz bilgileri keskinleştiren bu etkileşimli zorluklarla devam edin. 

Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama: Bir Günde Python Öğrenin

Python’u tanımak istersiniz, ancak zamanında mısınız? Bu yoğun kursla 24 saatten daha kısa bir sürede öğrenin. Temel Python temellerini kullanarak birkaç gerçek hayat projesi tamamlamanız gerekecek.

Python ile Makine Öğrenimi

Makine öğrenimi heyecan verici yeni bir teknoloji ve şu an için ön planda olabilir. Gerçek zamanlı çalışan makine öğrenme uygulamalarının Python tabanlı kodlama incelemelerini izleyerek, makine öğrenmenin nasıl yürüdüğünü öğreneceksiniz. Kurs bitiminde, kendi makine öğrenme süreçlerinizi sıfırdan yazacaksınız. 

Python Yatırım Temelleri ve Veri Analizi

Verileri analiz etme ve sonuçlarını tahmin etme gücü ile Python, işletme ve finans dünyasında bir çok yararlı uygulamaya sahiptir. Bu derste, Python’u hisse senedi almak, risk tahmin etmek, regresyon analizi yapmak ve finansal geliştiricileri birbirinden ayıran çok daha fazla talep gören becerileri nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top