Teknoloji

Razer, Telefon Sektörüne Giriyor!

Oyuncular için ekipmanlar üreten Razer, Nextbit’i satın aldı. Razer, Nextbit ile telefon sektörüne girmeyi hedefliyor.

Oyuncular için adını en fazla duyuran markalardan birisi olan Razer, Robin ismi verilen ve farklı özellikleri ile adını duyurmaya başlayan telefonun yapımcısı Nextbit’i satın aldığını duyurdu. Razer, Nextbit’in kendi yönetimi ve ana şirketinin sürmekte olan işi haricinde, bir süre bağımsız bir iş birimi olarak çalışacağını belirtti. Razer, Windows tabanlı oyun ekipmanları ürettiği için ileride olası bir telefon üretmesi dahilinde bunun da Windows tabanlı olabileceği düşünülüyor. Ancak daha önce ki Windows tabanlı telefonların şuan ki durumları ortada olduğu için Razer’ın durumunun ne olacağı şimdiden kafalarda soru işaretleri yaratmış durumda.

Razer Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Nextbit, mobil alanın en heyecan verici şirketlerinden biri. Nextbit’in Razer’a getirdiği fayda ile yeni alanlarda çalışma fırastı bulacağız.” diyerek yeni piyasada kendi adlarını duyurmak istediklerini belirtti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top