Donanım

RX Vega, GTX 1080’e Karşı

AMD, Vega turlarına Budapeşte’de başladı. Etkinlikte RX Vega ‘nın performansı içi görünmeyen bir bilgisayarda gösterildi.

RX Vega vs GTX 1080

Etkinikte monitörler de örtbas edildiği için AMD sistemin FreeSync, nVidia sistemin de G-Sync çalıştırıp çalıştırmadığını bilmiyoruz. nVidia sistem GTX 1080 çalıştırdı. Monitör çözünürlüğü 3440 x 1440 idi. AMD, katılımcılara AMD ve NVIDIA sistemlerinin AMD lehine 300 $ fark ettiğini söyledi.

FPS Belirsiz

Sistemlerde fps sayacı olmaması da dikkat çekti. İnsanlara hangisinin daha akıcı göründüğünü fps sayacı olmadan gözleri ile göstermek istemiş olabilirler ama AMD sistemin FreeSync çalıştırıp, nVidia sistemin çalıştırmaması halinde nVidia sistemde fps daha yüksek olsa bile AMD sistem daha akıcı görünecektir tabi.

Etkinlikten Birkaç Görüntü

İlginizi Çekebilir: MSİ İmmerse GH70 Tanıtıldı!

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: AMD Radeon RX560D, XFX Tarafından Piyasaya Sürüldü...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top