Mobil

Samsung Note 8 Hakkındaki Bütün Bilgiler.

Geçen yıl Note 7 modellerinde çok ciddi sorunlar yaşayan Samsung 2016 yılı onlar için resmen kabus gibiydi. Bu sene çıkması planlanan Note 8 modeline ait bütün bilgiler ortaya çıktı.,

Yeni bilgiler Evan Blass’den geldi cok az yanıldığını düşünürsek bu bilgilerin doğruluk payı da artmış oluyor. Yeni gelecek olan note 8 modelinde 6.3″ boyutunda bir ekrana yer verecek olan Samsung kavisli bir ekran kullanacağı tahmin ediliyor.

Note serisinin klasiği olan S-Pen ise daha geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Telefonda çift kamera bulanacak 2017 yılının popülerliği çift kamera üzerine kurulu olduğu için büyük ihtimal yeni modelde de bu özellik olacak.

Kameraların çalışma mantığı iPhone 7 Plus da gibi çalışacak. ikinci kamera optik görüntü sabitlemek için kullanılacak. S8 işlemcisini kullanacak olan telefonda 6 GB bellek yer alacak.

Samsung Note 8 modelin S8 modelinden daha küçük bir batarya modeli kullanacak  3.300 mah kapasiteli bir bataryaya sahip olacak olan Note 8 patlayan muzur kardeşinden daha düşük bir kapasite kullanacak.

Parmak izi okuyucusunun yeri S8 modeliyle aynı yerde kameranın yanında. teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık amiral gemisi seviyesi telefonlarda parmak izi okuyucusu artık pek bir önem ifade etmiyor. Çünkü artık iris taraması ve yüz taraması gibi daha büyük teknolojiler olduğu için parmak izine pek ihtiyaç duyulmuyor tabi parmak izi okuyucu ile telefonunuza erişmek daha kolay ve daha hızlı ama yeni teknolojiler bunun önünü kapatıyor desek yalan olmaz.

Fiyatı konusunda ise S8+ ile aynı olacağı veya daha pahalı olacağı düşünülüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır.

To Top