Teknoloji

Singapur Uçan Taksi Projesine Başlıyor

Ada devleti Singapur’da oldukça ilgi çekici bir projeye start veriliyor. Bilinen üzere Geleceğe Dönüş filmi ve Jet Gillerde gördüğümüz uçan taksileri belki de yakın gelecekte gerçekten göreceğiz.

Singapur Ulaştırma Bakanlığı’na göre;

“Singapur’da eve uçan bir drone üzerinde gitmek mümkün olabilir. 2030 yılına koyulan hedefle beraber Singapur için eve dönüşün en iyi yolu “uçan taksiler” yada “uçan araçlar” olacak.  Ulaştırma Bakanlığı bu konuda ciddi çalışmalar başlatarak bu planı uygulamaya sokmak istiyor. The Business Times gazetesine oldukça uzun bir demeç verilmiş. Bakanlığın daimi sekreteri Pang Kin Keong “2030 yılında havayolu taşıması oldukça önemli olacak. Kentsel kabiliyetle beraber bu işi başarabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Nüfus ve toprak olarak oldukça küçük bir ülke olan Singapur’un bu denli fütüristik bir çalışma yürütmesi diğer ülkelere gerçekten örnek teşkil etmeli. Sürücüsüz toplu taşıma araçları yine Singapur’un yakın zamanda yeni taşımacılık yöntemi olacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top