Mobil

Snapdragon 450 Karşınızda

Başarılı mobil işlemci üreticisi Qualcomm yeni işlemcisi Snapdragon 450’yi duyurdu. Orta seviye telefonlara ve tabletlere hitap edecek olan yeni işlemci 14nm FinFet teknolojisini kullanıyor. Yeni geliştirilen Snapdragon 450 bir önceki nesil olan 435’e oranla daha iyileştirilmiş duruyor.

entegre Qualcomm Adreno 506 GPU %25 daha fazla performans sunuyor.  Yeni Snapdragon 450 Orta seviyedeki telefonlara bir çok yenilik getiriyor.

Pil ömrünü Snapdragon 435’e oranla %4o daha fazla uzatan ve güç tükemindeki %30’luk düşüş telefonun bir önceki nesil olan 435’e fark atmasını sağlıyor.

Snapdragon X9 LTE ile hızlı LTE . Hem aşağı yönde hem de yukarı yönde 2x20MHz taşıyıcı toplama teknolojisini kullanan bu bağlantı, indirmeler için 300 Mbps’ye, yüklemeler için ise 150 Mbps’ye varan hızlar sunuyor.

Quick Charge 3.0 desteğiyle birlikte 0’dan %80’e 30 dakika içinde pilini doldurabiliyor. Yeni Snapdragon 450 çift kamera desteği yanı sıra gelişmiş bir odaklama ayrıca 1080p Video kaydı alabilme sunuyor.

Qualcomm Hexagon DSP teknolojisini destekleyen Snapdragon 450 orta seviye telefonları amiral gemisi telefonlar ile birlikte yarıştıracak hale getiriyor.

Qualcomm yetkilisi Kedar Kondap: Mümkün olan en uygun değerde, en gelişmiş mobil işlevselliği sunma vizyonumuz kapsamında Snapdragon mobil platformlarında son zamanlarda değişiklikler yaptık. Snapdragon 450 Mobil Platform da bu vizyonumuzun bir başka yansımasıdır. Snapdragon 450 ile kullanıcılar performans, bağlantı, pil ömrü ve görselleştirmede ciddi iyileştirmeler görecektir. diye ekledi.

Snapdragon 450 chip setli telefonlar yakın zamanlarda raflarda yerini alacaktır.

 

 

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Xeon SP İşlemciler Piyasaya Sürüldü! Özellikleri ve Seçenekleri...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top