Konsol

Sony “Microsoft , Avrupa İçin Fazla Heveslenmesin”

E3 fuarından tanıtılan yeni Xbox one X konsolu ile iyi bir çıkış yapmayı düşünen Microsoft’a Sony’den cevap geldi. Yeni konsolu ile Avrupa’da satış rakamlarından ümit olduğunu söylemesi üzerine. Sony Playstation Avrupa yetkilisi Jim Ryan, “Avrupa pazarında Xbox One satışlarından en az üç kat fazla PlayStation 4 konsolu satışı oldu” diyerek Microsoft’u kızdıracak bir gönderme yaptı.

Sony bu konu hakkında bence çok haklı Microsoft yıllardır Avrupa pazarına hakim olamıyor çıkardığı oyunlar ve konsollar genel itibari ile Avrupa oyuncusunun alışık olmadığı türden. xbox 360 playstation 3’den güçlü olmasına rağmen satışların da öne geçememişti.

Kimse konsol sırf güçlü diye satın almaz. Oynayacak oyun olmadıktan sonra güçlü olsa ne yazar. Konsol savaşlarının en temeli sahip oldukları Özel oyunlar Xbox cephesinde Halo,Forza serileri gibi 2 3 seri varken Playstation cephesinde God of war, Last of us , Uncharted , Gran Turismo  gibi büyük bir popülerlik kazanan yapımlar var.

Ayrıca Microsoft hiç bir zaman dürüst olmadı hep bir ali cengiz oyunları yaptı. Son yaptığı oyun ise Xbox One X konsolunda sürekli altını çizdiği gerçek 4K teknolojisinin sadece Xbox platformuna özel oyunlarda olacağı ortaya çıktı diğer oyunlar ise PS4 Pro’daki gibi yükseltilmiş bir 4K seçeneği ile geleceği öğrenildi.

Böyle bir durumda oyuncular neden güvensin ki Microsoft’a sırf yeni xbox çıktı diye alacak olan tüketim delileri olacaktır tabi. One X bırak Avrupayı Türkiye’de bile tutunamaz. Fiyatı 2500 3000 lira arasında olacağını düşündüğünüz zaman.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top