Bilim

Stephen Hawking Uzayda Anormal Sinyaller Buldu

Yuri Milner ve Mark Zuckerberg’in maddi destek sağladığı, Stephen Hawking’in uzaydan sinyal almak için geliştirdiği projede ciddi bulgulara rastlandı. Uzayda yaşam ve dünya dışı yaşamla iletişim konusunda ciddi bir atılım olarak gösterilen projede 5 milyon yıldızın 234’ünden “anormal sinyaller” alındığı bildirildi.

Stephen Hawking bunun dünya dışı varlıklardan gönderilen sinyaller olduğunu belirtiyor. Bununla beraber milyar yıldız olan ve sürekli genişleyen evrende aslında sayısal olarak gerçekten büyük bir rakam yakalanmış durumda.

Stephen Hawking’in daha önce de belirttiği gibi “dünya dışı formların bizi bulmasındansa, bizim onları bulmamız önemli”.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top