Gündem

Trump, İnternet Gizliliğini İhlal Eden Tasarıyı Onayladı

Geçtiğimiz hafta ABD senatosundan geçen, internet gizliliğini ihlal eden ve tarayıcı geçmişinin parayla satılabileceği tasarı onaylandı.

Birçok Amerika’lı internet kullanıcısı, servis sağlayıcıların gizlilik kurallarını tamamen ortadan kaldıran bu tasarıyı protesto ediyor. Kullanıcıların tarayıcı geçmişini, ücretini veren herkese satılabilecek bu uygulama sebebiyle, ABD’li vatandaşlar oldukça tedirgin. Özellikle bir şekilde muhalif kimlik taşıyanlar için oldukça büyük sıkıntı sağlamasıyla beraber, ABD’de en çok aratılan kelime;

“İnternet geçmişini satmayacak internet servis sağlayıcı” oldu.

Amerika vatandaşları bu konuda ciddi endişeler duyuyor. Amerika vatandaşları bu konuda toplu olarak Anayasa Mahkemesine gitmeye hazırlanıyor. Tüm bunların yanında elbette, işin insan hakları ve tüketici hakları boyutu var. Amerika’da bu durum ilerleyen günlerde gerçekten büyüyecekmiş gibi görünüyor. Kişisel olarak Donald Trump’a bu ihlallerden dolayı dava açmayı düşünen vatandaşlar olduğu bildiriliyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top