Yazılım

Ubuntu, Windows Store’da

Artık Windows 10’da Ubuntu kullanmak neredeyse bir uygulama kullanmak kadar kolay. Microsoft bu hamleyle herkesi şaşırttı.

Bu özelliği şimdilik sadece Windows İnsider Programı’na katılanlar kullanabilir. İlerde herkese açılacaktır. Eğer Windows İnsider Programına katılmak isiyorsanız buraya tıklayın.

Nasıl Ubuntu Yükleyeceğiz?

Yapmanız gereken şey, Windows Store ‘u açtıktan sonra arama yerinden indirmek. Dikkat etmeniz gereken nokta grafiksel arayüz şimdilik desteklenmiyor. Yani bir komut satırı ile karşılaşacaksınız. Bunu Windows 10’da şimdilik sadece uzmanların kullanması tavsiye ediliyor. Normal bir kullanıcı bayağı zorlanacaktır ama çok merak ediyorsanız deneyebilirsiniz. Eğer grafiksel arayüz ile kullanmak istiyorsanız sanal makine ile kullanabilirsiniz. İlerde Windows 10’da Ubuntu için grafiksel arayüze destek gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Eğer ilerde gelirse güncelleştirmeleri paylaşacağız. Gelişmeler için bizi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Windows 10 Cortana Kişisel Bilgileri Kaydedecek

Microsoft 'ın Linux Düşüncesi

Microsoft <3 Linux

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Bilişim Teknolojileri Meslek Eğitimi Araştırması Meslek Seçimi ve Ücretler...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top