Oyun

Valve Üç Sanal Gerçeklik Oyunu Yapıyor

Team Fortress,Portal ve Half Life gibi oyunların yapımcısı olan Valve 3 ayrı oyun üzerinde VR çalışması yürütüyor.Valve’in başkanı Gabe Newell Eurogamer’a verdiği röportajda bu bilgiyi doğruladı.

Htc Vive ile çalışması beklenen oyunların deneysel değil tam bir oyun olarak çıkarılacağından da söz eden Newell oyunları geliştirirken Source 2 ve Unity oyun motorlarını kullanacaklarını söyledi.

Öncelik olarak Team Fortress ve Half Life 2’nin VR için uyumlu hale getirilmesi üzerinde çalışıldığını bahsetti.Bunun yanı sıra gelecek olan üç VR oyununun ne olacağı hala bir sır.

Geliştirilecek olan oyunların hangi platformda olacağı da belirlenmiş değil.Geliştirme aşamasında HTC Vive kullanan Valve çıkacak olan oyunların Gabe Newell’a göre exclusive olarak çıkması ”oyuncular için kötü geliştiriciler ise riskli” .

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top