Donanım

Viking 25TB ve 50TB SSD ‘lerini Piyasaya Sürdü

Evet, 50TB

Viking Technology, 50TB depolama alanına sahip bir SSD geliştirmeyi başardı. Sürücüler Viking’in Ultra Yüksek Kapasiteli (UHC) Silo serisinin bir parçası olduğu gibi SK Hynix ‘den düzlemsel MLC NAND içeriyor.

Hız

Sürücüler düzlemsel çok düzeyli hücre NAND flaş yongalarını kullanıyor. Hız konusunda ise, sürücüler sıralı okumanın 500MB / s’ye ve sıralı yazma işleminin 350MB / s olarak derecelendirildi. Rasgele okuma sayısı maksimum 60.000 IOPS ve rastgele 15.000 IOPS olarak belirtilmiş.

Viking 50TB SSD

Güç Tüketimi

Boşta iken güç tüketimi 10 Watt iken, yük altında güç tüketimi 16 Watt. Viking, bu sürücüler, boşta iken 10 W’dan az ve işyerinde 16 W düşük güç tüketimi sayesinde veri merkezlerinin güç, yer ve soğutma maliyetlerini terabayt başına% 80’e kadar azaltmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

Sonuç

Çok hızlı olmadıkları açıkça ortada ama kapasite ve güç tüketimi ile bunu telafi ediyor. Şirket, sürücülerin fiyatı hakkında henüz bir bilgi açıklamadı.

İlginizi Çekebilir: WD Taşınabilir SSD Modelini Tanıttı

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top