Gündem

Volkswagen’e 8.2 Milyon Euroluk Dava Şoku

Bildiğiniz üzere Volkswagen firması bir sürü aracının geri çağırmıştı bunun sebebi de emisyon değerlerinde oynama yaparak daha az göstermişti daha sonra yapılan testler ile birlikte Volkswagen firmasının yalanı ortaya çıkmıştı ve büyük bir skandala adını yazdırmıştı.

Daha sonrasında belirli bir miktar para cezası ödeyen Volkswagen henüz daha paçasını bu durumdan kurtarabilmiş değil. Braunschweig Eyalet Mahkemesinin yaptığı açıklamada Volkswagen firmasının aleyhine açılmış 1400 dava bulunuyor ve toplam 8.2 Milyon Euro’ya tekabül ediyor.

Daha önceden skandalın ardından Volkswagen yüklü bir cezası ödemeyi kabul etmişti ve araçların masraflarını da kapsayan büyük bir cezaya mahkum olmuştu. Volkswagen yönetimi tarafından bu cezaların ödenmesi için bir fon açılarak ödemelerin oradan yapılacağı kararlaştırılmıştı. Bu yeni çıkan habere göre Volkswagen bu davaları kaybeder ise Volkswagen büyük bir çöküşe girebilir.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top