Gündem

Whatsapp, Hakkında Şikayet Olan Kullanıcıları Acımasızca Kalıcı Olarak Banlıyor!

En çok kullanılan mesajlaşma platformlarından birisi olan Whatsapp, ilk kullanıma sunulduğu tarihlerden beri küçük bir gizlilik sorununa sahipti. İstemediğiniz her numaranın size ulaşabilmesini sağlayan ve görmeyi tercih etmeyeceğiniz, rahatsızlık veren mesajlarla karşılaşabilmenizi engelleyemeyen mesajlaşma platformu, şikayet edilen kullanıcılar hakkında büyük yaptırımlar uygulamaya başlıyor.


Önceden bu kullanıcıların hesaplarını geçici olarak banlayan Whatsapp, bu uyarılara aldırış etmeyerek yaptıklarına devam eden kullanıcıları kalıcı olarak banlamaya başladı. Tahmin edebileceğiniz gibi banlama işleminitelefon numaraları üzerinden gerçekleştirecek olan Whatsapp’ın, özellikleahlaksız içerik paylaşımında bulunan kişileri kalıcı olarak banladığı belirtildi. Kalıcı olarak banlanmaya sebep olan diğer etkenler ise tehdit-hakaret içeren mesajlar göndermek ve rahatsızlık vermek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır.

To Top