Teknoloji

Windows 7 Pazar Payını Yükseltti Microsoft Şok

Windows 10’un çıkışı ve Microsoft’un Windows 7’ye olan desteğini kesmesinin ardından, kullanıcılar hala Windows 7 almaya devam ediyor.

İşletim sistemi pazarı oldukça ilginç zamanlara sahne oluyor. Microsoft’un büyük umutlarla çıkarttığı Windows 10 bir türlü eski işletim sistemi Windows 7’yi geçebilmiş değil. Dünya çapında 2016’da satış rakamları bakımından Windows 7  hala en çok satılan işletim sistemi olurken, bunun üzerine birde rakamları arttırması Microsoft’ta şok etkisi yarattı. Windows 7’nin hala Windows 10’dan hızlı büyüyor olmasıyla beraber, bu durumun önüne geçmeye çalışan Microsoft’un çabaları da sonuçsuz kalıyor.

Yüzde 48.34’lük satış rakamlarıyla Windows 7 birinci olurken, yüzde 24.36 satış rakamıyla Windows 10 ikinci sırada. Microsoft bir şekilde işletim sistemi pazarındaki payını yükseltmeye devam ederken, Windows 10 satış rakamlarından hayli mutsuz. Özellikle ücretsiz Windows 10 dağıtımı bile bu durumu engelleyemiyor.

Bu arada Windows 7 konusunda desteğini kesen Microsoft 2020 yılına kadar işletim sistemine tekrar destek sağlama kararı aldı, kullanıcılara belirtmek gerekli.

Yorumlar

yorumlar

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı