İncelemeler

Xiaomi Mi Mix İnceleme

Xiaomi firmasının çerçevesiz olarak piyasaya sürülen telefonu mi mix modelini inceleyeceğiz.

Telefon aslında çerçevesiz değil fakat kullanılan çerçeve çok ince olduğu için çerçevesiz gibi durması onu çerçevesiz bir telefon gibi gösteriyor.

Telefonun teknik özellikleri ile Başlayalım;

  • İşlemci: Snapdragon 821
  • Grafik işlemci: Andreno 530
  • Ram: 4 Gb ve 6 Gb
  • Hafıza: 128 GB ve 256 Gb
  • Pil: 4400 Mah
  • Ekran: 6.4″
  • Kamera:  arka 16 mp ön 5 mp

Xiaomi mi mix  modelinin 2 versiyonu bulunuyor biri 4 gb ram ile 128 gb diğeri 6 gb ram ile 256 gb olarak 2 seçenek ile karşımıza çıkıyor. Kamerası 4K videolar çekebiliyor ayrıca usb type-c ile hızlı şarj özelliği mevcut.

Xiaomi mi mix özellikleri bakımın gayet iyi bir telefon bundan önceki modelleri ile zaten ülkemizde yerini almıştı . Şimdi mi mix ile daha da yaygınlaşabilir  Xiaomi mi mix ekran çözünürlüğü 1080 x 2040 olarak güzel bir ekran ile donatılmış hali ile bu ekrana 4400 mah batarya ile destek vermişler . Mi mix modelinin ön kamerası telefonun alt kısmına konumlandırılmış bu da çerçeve modelinden kaynaklanıyor. Kullanımı biraz zorlaştırıyor . Ayrıca parmak izi okuyucusu ile diğer rakiplerinden de geri kalmıyor Xiaomi mi mix.  6gb modeli 3000 3500-3800 civarı olan mi mix 4 gb modeli biraz daha düşük

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top