Bilim

Yeni Bir Kıta Bulundu

Bilim dünyasının yeni bulduğu kıta dünya da hala keşfedilmemiş ne kadar çok şey olduğunu gözler önüne seriyor.

Avustralya kıtasının hemen yanında bulunan ve Türkiye’nin altı katından büyük olan yeni kıtaya “Zelandiya” ismi verildi. %90’ı su altında bulunan Zelandiya’nın kendi bitki örtüsü ve yaşam alanları bulunuyor. Zelandia yani Zelandiya’nın bu kadar zaman keşfedilmemesinin sebebinin ne olduğu bilinmezken, suyun altında bir bütün parça olarak duran ve toprağın birbirine tutunma durumunda bulunması tek bir parça yapıyor. Su altında bir kıtanın olabileceği ve bunun “kıta” özelliklerini taşıyacağı kimsenin aklına gelmezken, komplo teorisyenleri “Atlantis’in” aynı Zelandiya gibi su altında bulunduğunu belirtiyorlar.

Birçok komplo teorisyeni ise Zelandiya’nın aslında Atlantis olduğunu belirtiyorlar. Zelandiya’nın keşfedilmesi pozitif bir durum elbette, ancak şuanda hala kıta olarak literatüre geçmemiş durumda.

Dünyanın ciddi jeologları ve çeşitli dallardan bilim insanları Zelandiya’yı inceleme halindeler. Bakalım daha bilmediğimiz neler öğreneceğiz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top