Gündem

Youtube’da Yayın Yapma Sınırı Kaldırılıyor.

Google’ın en büyük sitelerinden biri olan Youtube’da yayın yapmak için olan şart kaldırılıyor.

Twitch.tv sitesine rakip olarak yayın yapmak özelliği getiren Google , yayın yapmak için 10 bin abonenizin olması gerekiyordu.  10 bin aboneye sahip olmayan kanallara ise yayın yapma hakkı sunulmuyordu.

Yeni gelişen bir olay ise bunun sonlandırılacağını dair işaretler veriyor. Youtube’da 10bin abone şartının altında kalan kanalların yayın yaptıkları fark edildi.

Akıllara tek bir sorun geldi . Youtube yayın açmak için gerekli olan kriterleri değiştirmiş olabilir mi ? . Bildiğiniz üzere sosyal medyadaki birden fazla uygulamada yayın açmak için hiç bir koşul yok. Durum böyle olunca Youtube’da sadece fenomen olmuş kişilerin yayın yapılmasına imkan sağlıyordu.

Youtube tarafından her hangi bir açıklama yapılmaması acaba bu olayın bir açık olduğunun bir habercisi mi ? Bir hata sonucu meydana gelen açık 10 bin abone altındaki kanallara yayın yapma fırsatı mı veriyor ?

Hepsini Google yaptığı açıklama ile öğreneceğiz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top