Bilim

2 Başlı Yunus Görenleri Şoka Uğrattı

Görselde de gördüğünüz üzere oldukça minik bir vücuda sahip olan bu yunus anladığımız kadarı ile yeni doğmuş. Vücudunun üst kısmına doğru baktığınızda ise 2 adet muazzam yapıca kafalar görüyorsunuz.

Aslında 2 erkek yunusun tek bir vücutta dünyaya geldiği ve bu yunusun iki başlı değil ikiz bebekler olduğu daha sonrasında anlaşılıyor.

Aslında dünya üzerindeki tüm canlı türlerde bu tarz doğumlar yaşanabiliyor fakat yunuslar ile ilgili bu tür hikayeleri duymaya çok alışık olmadığımız için bizlere çok ilginç geldi. Çift başlı yılan hikayeleri yıllardır anlatılır ve bizlere ciddi korkular verirdi. Yunuslar muhteşem masum memeliler olduğu için yaşanan bu durum bizim ilgimizi çekti.

Üzülerek söylemeliyim ki bu ikiz bebekler sanıyorum doğduktan kısa bir süre sonra ölmüşler. Aslında bu bebek yunusların ölüm sebeplerinin diğer vahşi balıklar olduğu düşünülüyor. Yapışık ikizlerin hikayesi çok kısa sürüyor ama kafalarda neden böyle olduğu ile ilgili sorular beliriyor.

Kuzey denizinin güneyinde balıkçılar tarafından Mayıs ayında bulunan bu ikiz bebekler ile ilgili ilginç bir olay daha yaşanmış. Balıkçılar diğer balıklar gibi yunusları tutamayacaklarını çünkü bunun yasal olmadığını düşünmüşler.

Bu sebeple onu inceledikten sonra denize bırakmışlar. Fakat denize bırakmadan önce fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmemişler.

Belki de doğayı, denizleri, okyanusları öyle çirkin bir hale getiriyoruz ki tüm düzeni, güzelliği bozup bu hale getiriyoruz. Normal bir yunus yapısına aykırı şekilde doğmuş olan bu minikler umarım çevreyi ne denli bozduğumuzu ve doğayı katlettiğimizi bizlere hatırlatmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top