Teknoloji

4 Yıldır Uzaydan Sinyaller Alınıyormuş

Son zamanlarda kamuoyuyla paylaşılan uzaydan sinyaller geldiği bilgisi aslında bir gizemin parçasıymış.

İlk sinyalin 2016 yılında alındığı bilgisinin basına verilmesinin ardından, aslında bu durumun 4 yıldır düzenli olarak yaşandığı ortaya çıktı. Uzaydan alınan sinyallerin düzenli ve düzgün bir biçimde gönderildiği, bununla beraber Green Bank teleskobu ile tespit edilen sinyallerin anlamlarının çözülmesi neredeyse imkansıza yakın olduğu ortaya çıktı.

Dünya dışından alınan sinyallerin daha gelişmiş medeniyetler tarafından gönderildiğini düşünen bilim insanları, bir bölge etrafında toplanmış durumdalar. 4 yıldır aynı bölgeye anlamlı sayılabilecek sinyallerin geldiğini tespit ettiklerini ancak bunun ne olduğunu bilmemeleri sebebiyle paylaşmak istememişler.

Bu büyük enerjiye sahip sinyallerin, yüksek frekanslı olması ve sinyallerin doğal yoldan oluşması için iki nötron yıldızının çarpışıp kara delik oluşturması ve böylelikle bu sinyallerin meydana gelmesi gerektiğini belirtiyorlar. Uzun zamandır bu bölgeye temas edecek bir kara delik oluşumu yaşanmadığını belirten uzmanlar bunun ancak, dünya dışı medeniyetlerin gönderdiği sinyaller olabileceğini belirtiyorlar.

Kısacası uzakta bir galakside bize ulaşmak isteyen birileri var gibi duruyor.

1 Comment

1 Comment

  1. Srkn

    27 Aralık 2016 at 21:13

    Çekiyo muuuu?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top