Teknoloji

AMD Radeon RX 580 Hız aşırtma Testleri

RX 500 serilerinin çıkmasına çok az bir süre kaldı bu süre zarfında ise yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yapılan Hız aşırtma testlerinde kullanılan Soğutma türü ise Sıvı soğutma ve bu soğutma sistemi ile GPU ne kadar hıza çıkacak ve nasıl bir performans gösterecek onu inceleyeceğiz.

Hız aşırtma yapılırken kullanılan RX 580 modeli ise XFX firmasına ait RX 580 referans modeli. Amerika merkezli bir şirket olan XFX kaliteli ekran kartları üretiyor. Yine her zaman olduğu gibi Videocardz ekibi rahat durmamış ve Hız aşırtma yapmaya karar vermiş.

Geçtiğimiz gün sizlere RX 500 serisinin detaylı olarak açıklamasını yapmıştık ve orada RX 580 ekran kartının referans tasarımında 8-pin güç girişinin bulanacağını belirtmiştik ve Üretici firmalar dilerlerse 8-pinlik güç girişine ilave yapabileceklerini söylemişti AMD bu Hız aşırtma testinde ise XFX referans tasarımında 8-pinlik güç girişi kullanmış.

Yan tarafta  XFX RX 580 Referans tasarıma ait özellikleri görüyorsunuz. 1360 MHZ standart hız sahip  14 nm üretim teknolojisi ile üretilen RX 580 Ellesmere adı verilen yeni polaris 10 gpu mimarisini kullanıyor.

8 GB GDDRS belleğe ve 256 GB/S bant genişliğine sahip. Bu  özellikler RX 580’nin standart özellikleri Videocardz ekibi ise bu özelliklerin daha da ilerisine çıkmak istemişler ve Bir Hız aşırtma testi yapmaya karar vermişler.

 

XFX RX 580 Standart Hız Time Spy Testi

2

Yapılan Time Spy testlerinde 4323 puan almış  ve grafik testleinde 29-23 FPS arası bir sonuç gösteriyor.

Hız Aşırtmalı Test Sonuçları ise

Hız aşırtma performansı ise  RX 580’e tam tamına 300 puan kazandırmış 1360 Mhz olan saat hızı 1480’e çıkarak hemen hemen 1500 sınırına yaklaşmış  Videocardz ekibi kartın frekans aralığını artırarak 1500 seviyesi civarına çıktıklarını belirtiyorlar fakat bu seviyelerde güvenli bir  hız aşırtma olmayacağını ifade ettiler güvenli ve kararlı bir şekilde  1480 civarında çalışabilir.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top