İncelemeler

AMD RYZEN İşlemcisinin Bütün Detayları

AMD firmasının uzun süredir üzerinden çalıştığı zen isimli işlemcisi Ryzen ismi ile tanıtıldı. Lansman sonrası yapılan testlerde Ryzen  intel’in 6900k işlemcisini geride bıraktı. Video dönüştürme testinde galip gelen “Ryzen”  54 saniye ile işlemi tamamladı intel 6900k ise 59 saniye ile AMD’nin gerisinde kaldı . 4K testlerinde gayet başarılı sonuçlar alan “Ryzen” sonunda AMD’nin yüzünü güldürdü ezeli rakibine güzel bir cevap veren AMD çıkışını 2017 ilk çeyreğinde gerçekleştirecek.  Ryzen ile oyun geliştiricileri ve E-sporcuların da hedef alınması Ryzeni daha da kullanışlı yapıyor.

RYZEN SenseiMI ile birlikte 5 yeni özelliğe kavuşuyor;

  • Neural Net Prodiction sayesinde sistem kaynaklarının tahmin ederek işlemciyi en hızlı bir şekilde kullanılmasına olanak sağlıyor.
  • Precision Boost sistemin ihtiyacına göre frekans ayarlaması yapıyor.
  • Pure Power her bir çekirdeğin ayrı ayrı bir çalışma frekansına sahip olmasına olanak sağlıyor böylece uygulamaya özel profiller kullanılabilecek.
  • Smart Prefetch istediğiniz dosyalarının en hızlı çağrılmasını sağlıyor.
  • Extended Frequency Range  bu özellik pc için en iyi olanı soğutma anlamında gerçek bir yenilik işlemci önce hangi soğutma tipi olduğu seçiyor daha sonra ona göre kendini frekansını ayarlayabiliyor.

Vega Platformu ile birlikte 4k Çözünürlüğünde ki oyunları 60 FPS çalıştıran “Ryzen”  etkileyici bir performans sergiledi. Fiyat olarak yine intel’den düşük olacağını söyleyen AMD Ceo’su Dr. Lisa Su 2017 başında hazır olacaklarını söyledi.

Ryzen VR testlerinden de geri kalmadı oldukça başarılı sonuçlar alan Ryzen güçlü bir işlemci olacağını kanıtladı.

Aynı zamanda DDR4 anakartlar da lansmanda yerini aldı ,  ezili rakibine iyi bir gösteri yapan AMD 2017 yılında ise gerçek savaş başlayacak .

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top