Teknoloji

Anakart Fiyatları

 

Anakart, bilgisayarı çalıştıracak tüm parçaları üzerinde barındıran ve bu parçaların birbirileri ile iletişimini sağlayan birincil devre kartıdır. Anakart adeta bilgisayarın beyni görevini gördüğünden oldukça mühimdir. Anakartta meydana gelen bir arıza bilgisayarın çalışmasına mani olur. Anakartlar farklı marka ve modeller ile üretilir. Bilgisayarın anakartı, bilgisayar gövdesi ve işlemcisi ile uyumlu olmalıdır. İşlemci üzerinde bulunan parçaların özellikleri ne kadar üstün özellikli olursa anakart fiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Yani anakart fiyatları, anakart üzerinde bulunan parça özelliklerine ve markasına göre değişmektedir. Her markanın anakartı değişik özellikler taşıdığından fiyatları da farklı olmaktadır. Anakart fiyat belirleme de taşıdığı özellikler ön plandadır diyebiliriz.

Anakart Fiyatları Neden Farklıdır

Anakart üzerinde standart olarak bulunan donanım parçaları şunlardır: işlemci, cihipset (yonga seti), ses kartı, ram, bios, ekran kartı, Ethernet kartı, PCI slotları, ram slotları, agp slotları gibi tüm donanım parçaları bulunur. Bunun yanı sıra klavye ve farenin takılabileceği PS/2 bağlantıları da anakart üzerinde bulunur. İşte anakart üzerinde bulunan tüm bu parçaların özellik ve verimliliği anakart fiyatını belirlemektedir. Örneğin ekran kartı ne kadar yüksek kalitede olursa o kadar iyi görüntü alınır. Ve bu görüntü kalitesi de anakart fiyatında belirleyici olur. Ya da ses kart özelliği ne kadar yüksek olursa o kadar kaliteli ses elde edilir. Ses kartının özelliği anakart fiyatında rol oynar. Tüm parçalar ile ilgili aynı kriterler geçerlidir. Anakart fiyatları parça özelliklerine göre farklı olur.

En Uygun Anakart Fiyatları

Anakart fiyatları marka ve özelliklere değişim gösterdiği gibi satın aldığınız yere göre de değişiklik gösterir. Bilgisayar ve parçalarının satışını yapan mağazalara göre internet sitelerinde anakart fiyatları daha uygun ve hesaplıdır. Aynı marka ve aynı özellikteki anakart internet sitelerinde daha ucuzdur. Çünkü internette vergi, kira gibi giderler yoktur. Garantili ve güvenli bir internet sitesi olan https://www.incehesap.com/  internet sitesinde en iyi anakartı en uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Kargo, teslimat, ödeme gibi hiçbir konuda sorun yaşamadan istediğiniz anakartı seçerek alabilirsiniz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top