Güvenlik

Android 7.1’deki Gizli “Panik Tespit”

Güvenlik sorunu Android işletim sisteminin en çok eleştirilen yanlarından biri. İlk başta saçma gelebilir. Ama bir virüsün telefonunuzu ele geçirdiğini düşünün. Panik Tespit özelliği virüsten kurtulmanızı sağlayabilir.

Nasıl Çalışıyor ?

Çalışma prensibi aslında çok basit. Bir virüsün telefonunuzun ekranını kilitlediğini ve çıkmak için sürekli geri tuşuna bastığınızı ama virüsün çıkmanızı engellemesi durumunda çok kullanışlı bir özellik. Kullanıcı sürekli ard arda bir tuşa bastığında (varsayılan 4 kere), panik tespit modu devreye giriyor. Virüslü uygulamayı kapatıp kullanıcıyı uygulamayı kaldırabileceği bir ekrana yönlendiriyor.

Panik Tespit Modu

İlk başta komik gelen bu özelliğin ne kadar faydalı olduğunu şimdi anlamışsınızdır ama bir de kötü haber var. Bu özellik her ne kadar Google tarafından Andoid 7.1 ve üzeri sürümlere eklenmiş olsa da cihaz üreticileri tarafından etkinleştirilmemiş bir özellik. Hem bir başka virüs tarafından bu özelliğin devre dışı bırakılıp bırakılamayacağını da bilmiyoruz.

İlginizi Çekebilir: Android ‘de Virüs Paniği

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: Kaspersky Kullanıcıları Uyardı! Root'u Avantajları ve Riskleri...

  2. Pingback: Güneş Kırmızısı HTC U11 Piyasaya Sürüldü - Detaylar...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top