Mobil

Android Platformunda Virüs Paniği

Android telefonların baş belası olan virüsler Android kullanıcılarını rahat bırakmıyorlar. Bu seferki zararlı yazılımımız ismi Xavier olarak belirlenmiş ve bulaşan telefondaki bütün kişisel bilgilere ulaşarak bilgileri ana bilgisayara kopyalayarak ele geçiriyor.

Virüs genellikle ücretsiz uygulamalardaki reklamlardan yayılıyor. Play Storeda bulunan ücretsiz yazılımları indirirken geliştiricinin güvenilir olup olmadığına bakın ve daha sonra indirin.

Rend Micro raporuna göre şuan için virüsten en çok etkilenen ülkeler Vietnam ve Filipinler olarak kayıtlara geçmiş . En az etkilenenlerse ABD ve Avrupa ülkeleri.

Android platformu son iki yıldır virüsler ile uğraşıyor. Her yıl yeni bir virüs olayı kullanıcıların Android telefonu tercih etmemesine sebep oluyor. Günümüz teknolojisi ilerlediği için artık bütün işlerimizi akıllı telefonlar üzerinden yapıyoruz , Banka işlerimizi, İnternet üzerinden yapılan alışverişlerimiz,Sosyal medya hesaplarımız hepsi akıllı telefonumuzun için saklıyoruz. biz akıllı telefonu bu kadar çok kullanırken aniden ortaya çıkan bir virüs bütün bilgilerimizi çalabiliyor. Bu yüzden kullanıcı daha güvenli platformlara geçmeyi tercih ediyor.

Bizi takip eden Android kullanıcılarımızı tekrar uyarıyoruz güvenmediğiniz ve daha önce hiç duymadığınız geliştiricilerden uygulama indirmeyin. Çevrenizi de bu olay ile ilgili uyarın.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Android 7.1'de Gizli Panik Tespit Özelliği ile Virüsler Artık Daha Etkisiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top