Mobil

Apple’dan Sanal Gerçeklik Atağı !!!

Apple firması alman merkezli olan SensoMotoric isimli firmayı satın aldı. SensoMotoric genellikle sanal gerçeklik üzerinde çalışmalar yapıyor. Cupertino şirketinin temsilcisi yaptığı açıklamada şirketin zaman zaman daha küçük teknoloji şirketlerini satın aldığını ve genel olarak planlarını ya da amaçlarını açıklamadıklarını belirtti.

Apple , Sensomotoric firmasının etinden sütünden yararlanacaktır.  Konu sanal gerçeklik olunca ve neredeyse bütün PC alemi bunun üzerine kurulmaya başladı. Apple’da iphone için küçük bir Sanal gerçeklik gözlüğü çıkartabilir.

Apple Sanal gerçeklik için biraz geç kaldı galiba ya da bu teknolojiye hemen girmek istemedi . Bizim bildiğimiz Apple herkesten  önce sanal gerçeklik işine girerdi demek ki bir bildiği var.

Yakında zamanda iPad, iPhone, iMac ve Macbook’larda Sanal gerçeklik uygulamaları ve ekipmanları görebiliriz. Apple tarafında bu teknoloji kaç para olur kim bilir çıkarttığı kablosuz kulaklıklar bile bir servet değerinde.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top